whiskey-river

Witryna z artykułami

Narkomania

Od pewnego czasu narkotyki są popularne w wielu kręgach młodzieżowych. Dawniej, jeszcze w latach dziewięćdziesiątych problem dotyczył tylko niektórych środowisk, dzisiaj jednak coraz więcej środków odurzających staje się ogólnodostępnych. Obecnie pochodzenie ani pozycja społeczna nie ma znaczenia – w uzależnienie bez większego problemu może wpaść każda osoba.

Młodzież w wieku szkolnym tak naprawdę wcale nie ma utrudnionego dostępu do tego typu używek. Większość uczniów deklaruje, że zdobycie konkretnego narkotyku nie zajmuje więcej niż dwadzieścia cztery godziny. Branie środków odurzających często wiąże się z okresem młodzieńczego buntu, w trakcie którego dzieci chcą zrobić coś na przekór rodzicom i tym samym udowodnić własną niezależność.

Młodym ludziom trudno jest też uwierzyć, że niepozorna tabletka lub proszek, które wprowadzają ich w przyjemny stan odurzenia, mogą być czymś złym. Podobnie jak alkohol czy papierosy, narkotyki są też często wyznacznikiem statusu w szkole – jeśli jednostka nie ulegnie namowom i nie spróbuje określonej używki, zostaje uznana za słabszą. Narkomania jest nałogiem bardzo niebezpiecznym i nigdy nie należy jej lekceważyć.

Nieleczona lub niezauważona przez bliskich chorego, może prędko doprowadzić do śmierci w wyniku przedawkowania.

https://bezpieczenstwo-bhp.pl/43-artykuly-produkty-medyczne www.pomocnia-poznan.pl