whiskey-river

Witryna z artykułami

W służbie ludzkości

Główny zamysł stworzenia systemów opartych na sztucznej inteligencji został stworzony i wdrożony do praktyki już w XVII wieku aby pomagać oraz ułatwiać życie ludziom.

Zaawansowanie i rozwój techniki były wtedy na zupełnie innym, dużo niższym poziomie niż teraz, dlatego zarówno definicja sztucznej inteligencji jak i jej złożoność i zastosowanie jest dzisiaj nieco inne niż kiedyś.

Dzisiaj poza tym, że jest człowiekowi bardzo pomocna, to w niejednej sytuacji bez niej wykonanie pewnych czynności, dokonań czy odkryć nie byłoby możliwe.

Dzięki zastosowaniu jej w różnych gałęziach przemysłu, medycyny, badań, wynalazków i w wielu innych dziedzinach mamy możliwości jakich nie mieliśmy jeszcze kilkanaście lat temu.

Używanie jej elementów w większości sektorów poprawia kilkukrotnie efektywność, dokładność skraca czas danego przedsięwzięcia.

Sztuczna inteligencja pojawia się coraz częściej w domach każdego rozwiniętego kraju świata i z powodzeniem jest stosowana i staje się niezbędna w codziennym życiu i pracy.

ciekawy post na bloga studia.poradnikedukacyjny.waw.pl