whiskey-river

Witryna z artykułami

Kiedy wypowiedzieć OC

bahtale-roma.pl

Kiedy decydujesz się na umowę OC, podpisujesz z ubezpieczycielem umowę, a to oznacza, że podejmujesz pewne zobowiązania. Najważniejszym jest oczywiście płacenie składek, w zamian za co firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do wypłaty odpowiedniej kwoty, jeśli przydarzy Ci się nieszczęście.

Podobnie jednak jak z innymi umowami, tak i tę z ubezpieczycielem na polisę OC można wypowiedzieć. Kiedy i jak to zrobić? Najlepiej zadbać o to, żeby złożyć wypowiedzenie w odpowiednim terminie.

Wówczas nie będziesz musiał płacić żadnych kar ani zmagać się z ubezpieczycielem, który będzie się starał zatrzymać klienta. O jakich terminach mowa? Najważniejszy termin do data, do której obowiązuje umowa.

Jeśli minie termin obowiązywania umowy, większość polis OC wygasa automatycznie… i nawet nie musisz składać wypowiedzenia. Wystarczy, że zawrzesz umowę z innym ubezpieczycielem.

Jeśli jednak chcesz samemu rozwiązać umowę, trzeba to zrobić zanim ta wygaśnie – dotyczy to oczywiście umów przedłużanych automatycznie. Poinformuj ubezpieczyciela o chęci wypowiedzenia zanim minie termin automatycznego przedłużenia.

A jeśli przegapisz tę datę? W taki wypadku również możesz zerwać umowę. Jednym ze sposobów na zmianę ubezpieczyciela jest po prostu zawarcie umowy z inną firmą.

Wówczas możesz skorzystać z prawa, które pozwala na wybór firmy ubezpieczeniowej w przypadku podwójnego ubezpieczenia. Wystarczy, że wskażesz na firmę, która aktualnie oferuje Ci lepsze warunki i z której usług postanowiłeś skorzystać.

Booklet prowadzi wydruk naklejek z wykorzystaniem certyfikowanych tuszy ekologicznych http://www.bisnode.pl/firma/?id=913154&nazwa=NIKE_POLAND_SP_Z_O_O