whiskey-river

Witryna z artykułami

Czy warto kupować droższe AC?

materialy.cztery-strony.pl

Jeśli wybierasz ubezpieczenie OC, bez większego zastanowienia możesz wybrać ofertę ubezpieczyciela, który proponuje najniższe stawki. Dlaczego? Ponieważ umowy o polisę OC we wszystkich firmach ubezpieczeniowych wyglądają bardzo podobnie. To dlatego, że charakter umowy jest z góry narzucany przez polskie prawo i firmy ubezpieczeniowe nie mogą same dyktować warunków klientom. A co z AC? Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Umowa może się różnić w zależności od ubezpieczyciela, a więc i cena nie powinna być najważniejszym kryterium.

W przypadku polis AC zdecydowanie ważniejsze od tego, ile trzeba zapłacić, jest to za co płacisz. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na to, co obejmuje polisa. Na przykład nie każde AC musi obejmować zniszczenie auta w wyniku wandalizmu. Nie zawsze polisa jest realizowana również w przypadku kradzieży. Może się okazać, że niższa cena ubezpieczenia oznacza w praktyce mniejszą ochroną.

Czasem więc warto zapłacić więcej, by mieć lepsze zabezpieczenie finansowe w razie kłopotów z autem. Innym zagadnieniem są pakiety produktów oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Często ubezpieczyciele proponują klientom kilka produktów w niższej cenie – podobnie jak sprzedawcy fizycznych towarów. Jeśli na przykład zamówić AC razem z NNW w tej samej firmie, dostaniesz oba ubezpieczenia w atrakcyjniejszej cenie. Niejednokrotnie możesz wybrać także ofertę podstawową i rozszerzoną – a więc jeden zakład ubezpieczeniowy daje możliwość wykupienia AC w różnej cenie i z różnym zakresem ochrony.

http://www.bisnode.pl/blog/ https://rkc.com.pl/