whiskey-river

Witryna z artykułami

Odstąpienie od umowy z akwizytorem

www.atelierpapillon.pl

Bardzo popularne stało się wysyłanie zaproszeń na prezentacje kołder czy garnków. Akwizytor zachęca osoby, by kupiły prezentowany produkt, który zazwyczaj nie jest tani.

Po prezentacji, zakupie i powrocie do domu, niektórzy żałują swojej decyzji. Warto wiedzieć czy można zwrócić zakupiony towar.

Konsument ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy w ciągu 10 dni od zakupu. Tyczy się to umów zawieranych w ramach pokazów, które odbywają się poza siedzibą przedsiębiorstwa.

Konsument, który chce odstąpić od umowy powinien złożyć oświadczenie na piśmie. Takie pismo można wysłać pocztą jako list polecony.

Konsument nie musi tłumaczyć się ani podawać powodów rezygnacji. Sprzedający nie może ograniczać uprawnień klienta do zwrotu towaru.

Akwizytor nie ma prawa zastrzec, że rozpakowany produkt nie może być już zwrócony. Sprzedający ma obowiązek pisemnego poinformowania klienta o prawie do odstąpienia od umowy sprzedaży w ciągu 10 dni od jej zawarcia.

Jeżeli akwizytor tego nie dokona, konsument na prawo zwrócić towar w terminie 10 dni od dnia, w którym dowiedział się o takim uprawnieniu.