whiskey-river

Witryna z artykułami

Wynalazki przyszłości

Współczesny poziom rozwoju cywilizacyjnego jest na tyle wysoki, że naprawdę trudno jest już stworzyć jakieś prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie. Zastanówmy się, co takiego mogłoby jeszcze w jakiś drastyczny sposób zmienić świat, w którym żyjemy? Zdaje się, że sporym przełomem byłoby wynalezienie szczepionek na te choroby, które współcześnie są najgroźniejsze.

Na pierwszych dwóch miejscach trzeba by tutaj chyba wymienić AIDS oraz raka. Oczywiście, od wielu lat prowadzi się badania nad takimi środkami, jednak jeszcze nie znaleziono w pełni skutecznego lekarstwa.

Ogromne pieniądze wydaje się również na rozwój technologii informatycznych. W tej dziedzinie chodzi jednak chyba głównie o pieniądze, a nie o dobro społeczne.

Mimo iż poziom technologiczny jest taki wysoki, to nadal w wielu krajach świata ludzie umierają z głodu. Jeśli komuś udałoby się w znaczny sposób przyczynić do rozwiązania tego problemu (na przykład tworząc nowy rodzaj żywności), to z pewnością zapisałby się on na kartach historii.

wkrętarki Hidroma