whiskey-river

Witryna z artykułami

Uzależnienie od telefonu

W dzisiejszych czasach z telefonów komórkowych korzystają coraz młodsze osoby. Telefony posiadają nawet przedszkolaki, a większość rodziców nie widzi w tym zjawisku nic nadzwyczajnego.

Komórki czy smartfony wręczane są pociechom z okazji komunii lub urodzin, a ich niekontrolowane użytkowanie powoli prowadzi do uzależnienia. Większość nastolatków nie wyobraża sobie życia bez komórki czy smartofonu, z którymi spędzają sporo czasu.

Uzależnienie od telefonu fachowo nazywane jest fonoholizmem i co roku dotyka coraz młodsze osoby. Za pierwszy symptom choroby uważa się duże przywiązanie do aparatu komórkowego i rzadkie rozstawanie z urządzeniem.

Niektóre osoby w szczególności uzależnione są od wysyłania SMS-ów, których dziennie potrafią napisać nawet kilkaset. Dużą atrakcję dla dzieci stanowią też łatwo dostępne gry, potrafiące pochłonąć naprawdę mnóstwo czasu.

Fonoholizm wśród nastolatków często prowadzi do konfliktów rodzinnych, trudności w wypowiadaniu się oraz zaburzeń snu czy odżywiania. Nadużywanie urządzeń tego typu powoduje również niechęć do nauki i szkoły, a co więcej, stanowi o wiele atrakcyjniejszą formę rozrywki niż spędzanie czasu z przyjaciółmi czy bliskimi.

stomatologia dziecięca rentgen zębów piątkowo najtaniej w Poznaniu tworzenie stron