whiskey-river

Witryna z artykułami

Charakterystyczne objawy manii

www.r-med.com.pl

Większości z nas mania kojarzy się z czymś zwyczajnym, na co patrzymy z przymrużeniem oka. Można być maniakiem motocyklowym, maniakalnie kupować nowe buty czy borykać się z manią porządkowania mieszkania.

Tymczasem ten medyczny termin, tak często przez nas nadużywany, w rzeczywistości odnosi się do poważnych zaburzeń psychicznych. Jakie mogą być ich objawy? Najbardziej charakterystycznym symptomem manii ciągły przymus mówienia.

Ten objaw występuje u dziewięćdziesięciu ośmiu procent chorych! W głowie chorego wciąż trwa nieustająca gonitwa myśli. Wiąże się to również z faktem, że wiele osób zmagających się z manią ma problemy z koncentracją.

Często mania wiąże się także z pozbywaniem się zahamowań seksualnych oraz nadmiernym pobudzeniem psychoruchowym. Osoby cierpiące na manię zwykle nie mają żadnych powodów do obaw, nie podchodzą do życia zbyt krytycznie, a ich samoocena jest znacznie zawyżona.

Niejednokrotnie wiąże się to z podejmowaniem lekkomyślnych działań, które w niektórych przypadkach mogą być dla chorego niebezpieczne. Osoby z manią zwykle mogą poszczycić się zwiększoną dawką energii, a co za tym idzie – niskim zapotrzebowaniem na sen.

kurs ux https://hurtmedyczny.pl/szczoteczki-elektryczne